WSKAZÓWKA: Wypełnij pola Odsłony, CTR, CPC.Następnie wciśnij OBLICZ

Kalkulator zarobków z reklam

Odsłony:


CTR

%

CPC


Wynik


Wiele osób pragnie zarabiać w internecie. Jednym z rozwiązań może być stworzenie i prowadzenie popularnej strony internetowej, która będzie przyciągała setki tysięcy internautów miesięcznie. Jest to bardzo trudne zadanie. Jednak, gdy jemu podołamy, to będziemy mogli myśleć o zarabianiu na reklamach. Ile można zarobić na reklamach internetowych? W oszacowaniu tej kwoty może pomóc powyższy kalkulator. Występuje w nim jednak wiele skrótów, które moga wydać się niezrozumiałe dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę w internecie. Dlatego dla porządku wyjaśnijmy znaczenie wszystkich pól w formularzu.

  • Odsłony - tutaj należy wpisać przewidywaną liczbę odsłon reklamy w danym okresie.
  • CTR - Click Through Rate - czyli współczynnik klikalności. Jest to stosunek procentowy kliknięć w naszą reklamę w porównaniu do ogólnej liczby jej odsłon. Nie należy się spodziewać tutaj większej wartości niż 1-2%
  • CPC - Cost Per Click - czyli średnia stawka za kliknięcie. Jest to średnia kwota, która zostanie doliczona do naszego konta po kliknięciu w reklamę z naszej strony. Wartość ta zależna jest od tematyki reklamy, która przyciągnęła zainteresowanie internauty. CPC może wahać się od kilkunastu groszy do kilku złotych.
  • Wynik - otrzymamy tutaj przewidywane zarobki dla podanych powyżej wartości.