Baza wiedzy to nowy dział w serwisie Ekalkulator.eu, w którym prezentujemy materiały pomocnicze. Dział adresowany jest do tych Użytkowników, którzy zamiast gotowego kalkulatora potrzebują tabelek z danymi do samodzielnych obliczeń. Nasze materiały dodatkowe, które prezentujemy w postaci usystematyzowanych tabelek mogą okazać się dużą pomocą podczas codziennych zmagań z matematyką i nie tylko. Wybierz odpowiednie zagadnienie i przejdź do dedykowanej podstrony. Aktualnie na stronie możesz sprawdzić takie zagadnienia jak przedrostki jednostek układu SI, nazwy dużych liczb czy też tabelę liczb rzymskich. Nowe materiały wkrótce. Serdecznie zapraszamy.

Baza wiedzy – spis tematów

Przedrostki jednostek układu SI

W jednostkach układu SI można mierzyć długość, masę, czas czy temperaturę. Jednak często słyszymy wielkości wyrażane w wielokrotnościach lub też częściach tych jednostek. Orientację w przeliczaniu jednostek układu SI ułatwić może nasza tabela przeliczników jednostek układu SI. Zamieszczamy przedrostki uszeregowane od największych do najmniejszych. Z tabelą przedrostków jednostek układu SI możesz zapoznać się po wejściu na niniejszą podstronę serwisu Ekalkulator.

Tabela nazw dużych liczb

Nasza znajomość nazw dużych liczb kończy się zazwyczaj na bilionie. Jest to jedynka z dwunastoma zerami. W codziennym życiu to w zupełności wystarczy. Jednak czasem zadajemy sobie pytanie o to, jak nazywa się liczba wyrażona jedynką z trzydziestoma zerami. Ciężko jest znaleźć szybko odpowiedź na pytania o nazwy dużych liczb. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstała tabela nazw dużych liczb. Przejdź na podstronę z tabelą i dowiedz się więcej.

Tabela liczb rzymskich

W codziennym życiu zazwyczaj nie używamy liczb rzymskich do pisemnego wyrażania wartości liczbowych. System liczb rzymskich nie jest popularny w dzisiejszych czasach. Jednak znajomość liczb rzymskich może nam się przydać Wbrew pozorom system ten jest bardzo prosty do opanowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą tabelą liczb rzymskich, która jest dostępna na tej podstronie. Po lekturze podstrony liczby rzymskie nie będą miały tajemnic.

Oceń kalkulator teraz!

Jeszcze nie głosowano.
Proszę czekać....