Baza wiedzy

W tym dziale prezentujemy materiały dodatkowe, które mogą okazać się dużą pomocą podczas codziennych zmagań z matematyką i nie tylko. Wybierz odpowiednie zagadnienie i przejdź do dedykowanej podstrony. Nowe materiały wkrótce.

Przedrostki jednostek układu SI

W jednostkach układu SI można mierzyć długość, masę, czas czy tempraturę. Jednak często słyszymy wielkości wyrażane w wielokrotnościach lub też częściach tych jednostek. Orientację w przeliczaniu jednostek układu SI ułatwić może nasza tabela przeliczników jednostek układu SI. Zamieszczamy przedrostki uszeregowane od największych do najmniejszych.

 

 

 

Tabela nazw dużych liczb

Nasza znajomość nazw dużych liczb kończy się zazwyczaj na bilionie. Jest to jedynka z dwunastoma zerami. W codziennym życiu to w zupełności wystarczy. Jednak czasem zadajemy sobie pytanie o to, jak nazywa się liczba wyrażona jedynką z trzydziestoma zerami. Dlatego powstała tabela nazw dużych liczb. Przejdź na podstronę z tabelą i dowiedz się więcej.

 

 

 

Tabela liczb rzymskich

W codziennym życiu zazwyczaj nie używamy liczb rzymskich do pisemnego wyrażania wartości liczbowych. Jednak znajomość liczb rzymskich może nam się przydać Wbrew pozorom system ten jest bardzo prosty do opanowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą tabelą liczb rzymskich, która jest dostępna na tej podstronie. Po lekturze podstrony liczby rzymskie nie będą miały tajemnic.

 

 

 

 

Podziel się!