Kalkulator procentowy

W bardzo wielu sytuacjach życiowych musimy wykonać działanie matematyczne, które opiera się na obliczaniu procentów. Jak obliczyć procent z liczby? Na to i na inne pytania pomogą odpowiedzieć kalkulatory procentowe, których spis przedstawiamy poniżej.

Dodawanie procentu

Dodawanie procentu do liczby jest tylko na pozór czynnością prostą. Często bywa tak, że nasz kalkulator nie posiada funkcji dodawania procentu. My zaś nie potrafimy przeprowadzić takiego obliczenia w pamięci. Wtedy wystarczy uruchomić nasz kalkulator procentowy i wpisać do niego wymagane dane.

Odejmowanie procentu

Odejmowanie procentu od liczby to działanie, które nie wszyscy potrafią wykonać bez użycia kalkulatora. Po co sobie utrudniać życie? Z pomocą przychodzi nasz kalkulator procentowy, dzięki któremu możesz bez żadnego problemu odjąć procent od liczby. Wszystko szybko i sprawnie.

Ułamek na procent

Jak zamienić ułamek zwykły na procent? Trzeba wykonać skomplikowane równanie. Nie zawsze jest to łatwe, a w szczególności, kiedy nie dysponujemy kalkulatorem. Zamiana ułamka zwykłego na procent to jedna z możliwości, którymi może pochwalić się nasz kalkulator procentowy.

Liczba A to procent liczby B

Mamy dwie liczby. Chcemy sprawdzić, jakim procentem większej liczby jest ta mniejsza. Dosyć skomplikowane zadanie. Można napisać, że bez kalkulatora jest to wysoce utrudnione. Dlatego skonstruowaliśmy nasz kalkulator procentowy, który tego typu problemy rozwiązuje w mgnieniu oka.

Procent z liczby

Mamy daną określoną liczbę. Chcemy obliczyć z niej procent. W jaki sposób to zrobić? Jest to zadanie, które wydaje się proste tylko początkowo. Po chwili zdamy sobie sprawę, że bez kalkulatora nie zdziałamy zbyt wiele. Teraz wystarczy nasz portal, w którym zamieszczamy nasz kalkulator procentowy,

Obliczanie netto i brutto

Netto i brutto to są wyrazy, które powinny być znane każdej osobie, która dokonuje zakupów. Jak obliczyć kwotę brutto dysponując kwotą netto? I na odwrót: jak obliczyć kwotę netto dysponując kwotą brutto? Odpowiedź na te pytania dostarcza nasz kalkulator wartości netto i brutto.

Wzrost o procent

Mamy podane dwie liczby. Druga liczba jest większa od pierwszej. Należy obliczyć, o ile procent druga liczba wzrosła w stosunku do tej pierwszej. Jak kto zrobić? Wystarczy nasz kalkulator procentowy. Sprytny skrypt, który szybko i łatwo dostarczy odpowiedzi i rozwiąże działanie matematyczne.

Skumulowany wzrost

Kalkulator skumulowanego wzrostu jest w stanie obliczyć, o ile łącznie wzrośnie dana wartość w kilku okresach w przypadku podanego oprocentowania dla pojedynczego okresu i zastosowaniu procentu składanego. Kalkulator przyda się wszystkim miłośnikom oszczędzania.