WSKAZÓWKA: Wypełnij TYLKO JEDNO POLE i wciśnij przycisk OBLICZ. Pozostałe pola zostaną uzupełnione automatycznie.

Przelicznik jednostek prędkości

m/s:

m/h:

km/h:

stopa/h:

yard/h:

mila/h:

prędkość światła:


Jednostki prędkości

Powszechnie stosowana jednostka szybkości lub wartości prędkości to kilometr na godzinę. Jednostka ta oznaczana jest skrótem  km/h. Alternatywny skrót, z którym możemy spotkać się w tekstach angielskojęzycznym to kph (kilometer per hour). Jeden kilometr na godzinę oznacza prędkość, przy której dany obiekt przebył drogę 1km w ciągu godziny. Jednostka km/h jest najbardziej rozpowszechniona. W układzie SI jednak jednostką prędkości jest metr na sekundę m/s. W krajach anglosaskich używane są takie jednostki jak mila na godzinę (mph).

Konwerter jednostek prędkości – jak działa?

Na tej podstronie serwisu ekalkulator.eu zamieszczamy przelicznik jednostek prędkości. Zazwyczaj prędkość wyrażamy w kilometrach na godzinę (km/h). Jednak często musimy sprawdzić prędkość w metrach na sekundę (m/s). W związku z tym trzeba przeliczyć km/h na m/s lub na odwrót – m/s na km/h. Teraz nie trzeba sięgać po książki i szukać wzorów na przeliczanie jednostek prędkości. Wystarczy sięgnąć po nasz przelicznik jednostek prędkości. Szybko i sprawnie porównasz km/h z m/s. 

Przelicznik jednostek prędkości – co można przeliczyć?

Ten przelicznik jednostek prędkości umożliwia przeliczanie jednostek prędkości między innymi w następujących konfiguracjach:

  • km/h na m/s
  • km/h na mph
  • mph na km/h
  • mph na m/s
  • m/s na km/h
  • m/s na mph

 

i wiele innych.

Konwerter jednostek prędkości – najważniejsze przeliczniki

1 km/h = 0,28 m/s

1 m/s = 3,60 km/h

 

Ten kalkulator należy do kategorii przelicznik jednostek. Możesz wrócić do strony kategorii lub też skorzystać z wyszukiwarki kalkulatorów, która znajduje się na stronie głównej.

Oceń kalkulator teraz!

Ocena: 1.00/5. Na podstawie 1 głosu
Proszę czekać....
Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *