Kalkulator podwójnej zniżki

Podziel się!

WSKAZÓWKA: Wypełnij pola CENA PODSTAWOWA, PIERWSZA ZNIŻKA, DRUGA ZNIŻKA i wciśnij przycisk OBLICZ. Pozostałe pola zostaną uzupełnione automatycznie.

Kalkulator rabatowy

Cena podstawowa:

Pierwsza zniżka (%):

Druga zniżka (%):

Zapłacisz

OszczędziszOceń kalkulator rabatowy:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Kalkulator podwójnej zniżki

Podwójny rabat jest stosowany w sklepach stosunkowo rzadko. Jednak uczestnicy programów lojalnościowych w sklepach mogą czasem z takiej zniżki skorzystać. Jak to działa? Posiadacz takiej karty ma stały rabat, z którym może kupować produkty w danej sieci sklepów. Może skorzystać również z kolejnego rabatu, który udzielany jest w danym sklepie dla wszystkich klientów.

Kalkulator podwójnej zniżki – przykład

Anna ma kartę programu lojalnościowego sieci sklepów „Chrabąszcz”. Karta uprawnia do otrzymania stałego rabatu w wysokości 5% na zakup dowolnego produktu. Dodatkowo, przy zakupach kosmetyków za kwotę większą, niż 200 złotych można otrzymać kolejne 10% rabatu. Anna kupiła kosmetyki za 250 złotych. Warunki zakupu mówią, że rabaty naliczane są osobno. Jaka będzie końcowa cena?

Kwota początkowa = 250 złotych

Stały rabat 5% z 250 złotych = 12,5 zł

Kwota do zapłaty po pierwszym rabacie = 250 – 12,5 = 237,5

Dodatkowa zniżka = 10% z 237,5 = 23,75

Ostateczna kwota do zapłaty po dwóch udzielonych rabatach: 237,5 – 23,75 = 213,75

Kalkulator podwójnej zniżki – jak działa?

Do kalkulatora należy wpisać początkową cenę produktu oraz wysokość obu rabatów w kolejności chronologicznej. Przyjęto założenie, że oba rabaty nie sumują się i naliczane są oddzielnie. Drugi rabat jest liczony od kwoty pomniejszonej o pierwszy rabat.