Matematyka

Przedstawiamy zestaw kalkulatorów z kategorii MATEMATYKA. Przydadzą się nie tylko podczas odrabiania prac domowych z matematyki. Poniżej krótki opis każdego z kalkulatorów wraz z odnośnikiem do dedykowanej strony.

Pierwiastki

Jak obliczyć pierwiastek kwadratowy z danej liczby? Nie jest to łatwe zadanie. Pół biedy, jeżeli wynikiem jest liczba całkowita. Jednak co robić, w przypadku, kiedy mamy do obliczenia skomplikowany pierwiastek? Wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora pierwiastków. Obliczanie pierwiastków jest łatwe.

Potęgi

Potęgowanie wydaje się być łatwe. Jednak są to tylko pozory. Łatwo jest czasem w przypadku, kiedy podnosimy liczbę do potęgi kwadratowej. W każdym przypadku pomoże nasz kalkulator potęg. Tutaj obliczysz dowolną potęgę z dowolnej liczby. Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora potęg.

Proporcje

Obliczanie proporcji często jest dosyć skomplikowane. Zazwyczaj polega na skonstruowaniu odpowiedniego równania z jedną niewiadomą. Ułamek po jednej stronie równania musi równać się ułamkowi z drugiej strony. Kalkulator proporcji sprawia, że obliczanie proporcji może być znacznie łatwiejsze.

Wzory skróconego mnożenia

Wzory skróconego mnożenia potrafią uprościć wykonywanie wielu obliczeń. Nasz kalkulator wzorów skróconego mnożenia pozwoli na sprawdzenie wyniki swoich obliczeń.

Zamiana ułamków na procent

Zamiana ułamków zwykłych na procent może przysporzyć trudności. Szczególnie tak się dzieje w przypadku, kiedy mianownik ułamka jest na przykład liczbą nieparzystą. Nasz konwerter ułamków radzi sobie także z takimi przypadkami.

Twierdzenie Pitagorasa

Twierdzenie Pitagorasa powinniśmy znać na pamięć wszyscy. Jednak problem może pojawiać się w przypadku, kiedy mamy do wzoru podstawić odpowiednie liczby. Nasz kalkulator twierdzenia Pitagorasa może przyśpieszyć odpowiednie obliczenia. 

Generator liczb losowych

Generator liczb losowych jest skryptem, który potrafi wylosować liczbę spośród wskazanego zbioru ograniczanego liczbą minimalną i maksymalną. Generator może przydać się miłośnikom gier liczbowych.

Kalkulator funkcji trygonometrycznych

Kalkulator funkcji trygonometrycznych to skrypt, który oblicza sinus, cosinus, tangens i cotangens dla wybranej przez Użytkownika wartości. Sprawdź kalkulator trygonometryczny już teraz w naszym portalu.

Kalkulator logarytmu naturalnego

Kalkulator logarytmu naturalnego jest skryptem, który oblicza wartość logarytmy naturalnego dla podanej przez internautę wartości. Kalkulator idealny do pomocy podczas rozwiązywania zadań z matematyki.

Kalkulator średniej arytmetycznej

Kalkulator średniej arytmetycznej pomaga w obliczaniu średniej. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób obliczyć średnią arytmetyczną, to nasz kalkulator średniej jest znakomitym rozwiązaniem. Sprawdź teraz i oblicz średnią arytmetyczną.

Kalkulator średniej geometrycznej

Średnia geometryczna nie jest często używana. Jednak warto wiedzieć, jak obliczyć średnią geometryczną. Pomóc może w tym nasz kalkulator średniej geometrycznej, dzięki któremu obliczenie średniej przeprowadzisz szybko i sprawnie.

Kalkulator średniej ważonej

Średnia ważona jest bardzo popularna w edukacji. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak obliczyć średnią ważoną. Jeżeli sposób, w jaki przeprowadzane jest obliczanie średniej ważonej jest Ci obcy, to zajrzyj na tą podstronę. Obliczymy średnią ważoną.

Kalkulator zamiany ułamków zwykłych na dziesiętne

Ten kalkulator zamienia ułamek zwykły na ułamek dziesiętny. Wystarczy wpisać ułamek zwykły, żeby otrzymać dziesiętny. Sprawdź teraz.

Kalkulator porównywania ułamków zwykłych

Porównanie dwóch ułamków zwykłych jest znacznie łatwiejsze, kiedy korzystasz z naszego kalkulatora. Wpisz ułamki zwykłe i porównaj je teraz.

Kalkulator zamiany ułamków dziesiętnych na zwykłe

Zamiana ułamków dziesiętnych na zwykłe może być trudna. Otrzymany ułamek trzeba jeszcze skrócić. Kalkulator zamiany ułamków zrobi to szybko. Sprawdź teraz.

Kalkulator liczb parzystych

Kalkulator liczb parzystych sprawdza, czy dana liczba jest parzysta. Wystarczy wpisać liczbę do formularza i otrzymamy komunikat. Parzystość liczb to bardzo ważny temat, z którym spotykamy się codziennie. Sprawdź liczbę i dowiedz się więcej.

Kalkulator liczb pierwszych

Kalkulator odpowiada na pytanie, czy podana liczba jest liczbą pierwszą. Sprawdzenie w pamięci, czy dana liczba jest pierwsza czy złożona może być trudne. Dlatego kalkulator liczb pierwszych ułatwia zadanie.

Kalkulator kolejności wykonywania działań

Kalkulator kolejności wykonywania działań pomoże rozwiązać Tobie działanie. Podpowiemy, którą część działania wykonać najpierw.

Kalkulator dzielenia z resztą

Kalkulator dzielenia z resztą to narzędzie, które potrafi obliczyć resztę z dzielenia. Możesz tutaj sprawdzić swoje wyliczenia. Ten kalkulator poda odpowiedni iloraz oraz resztę z dzielenia. Sprawdź teraz.

Kalkulator tabliczki mnożenia

Ten kalkulator mnożenia pozwala na szybkie wykonanie mnożenia dwóch liczb. Wystarczy wpisać takie dane jak mnożna i mnożnik. Wynik mnożenia zostanie podany natychmiastowo.

Kalkulator największego wspólnego dzielnika

Ten kalkulator oblicza największy wspólny dzielnik. Obliczenie największego wspólnego dzielnika przyda się podczas skracania ułamków.

Kalkulator najmniejszej wspólnej wielokrotności

Ten kalkulator oblicza najmniejszą wspólną wielokrotność dwóch liczb. Wystarczy wpisać dane do formularza i sprawdzić wynik.

Kalkulator wartości bezwzględnej

Ten kalkulator oblicza wartość bezwzględną z podanej liczby. Chcesz upewnić się, czy rozumiesz dobrze pojęcie wartości bezwzględnej liczby? Skorzystaj z naszego kalkulatora wartości bezwzględnej.

Kalkulator zaokrąglania liczb

Ten kalkulator zaokrąglania liczb może być znakomitym pomocnikiem podczas zaokrąglania liczb. Dzięki kalkulatorowi zaokrąglimy podaną liczbę w kilku najpopularniejszych wariantach.

Kalkulator ciągu arytmetycznego

Kalkulator ciągu arytmetycznego to przydatne narzędzie podczas badania ciągów liczbowych. Wystarczy wpisać pierwszy element ciągu, jego iloraz oraz element poszukiwany. Zapraszamy do korzystania.

Kalkulator ciągu geometrycznego

Ten kalkulator ciągu geometrycznego pozwoli odszukać dowolny element takiego ciągu. Wystarczy podać pierwszy element ciągu oraz jego iloraz. Pierwsze elementy ciągu zostaną wyświetlone automatycznie.

Kalkulator silni

Co to jest silnia? Jak obliczyć silnię? Na te pytania odpowiedź znajdziesz na tej podstronie. Kalkulator silni obliczy silnię dla dowolnej liczby całkowitej, która jest większa od zera. Sprawdź nasz kalkulator już teraz.

Kalkulator pierwiastka sześciennego

Obliczanie pierwiastka kwadratowego jest łatwe. W jaki sposób obliczyć pierwiastek sześcienny? Dowiedz się korzystając z naszego kalkulatora.