Matematyka

Przedstawiamy zestaw kalkulatorów z kategorii MATEMATYKA. Przydadzą się nie tylko podczas odrabiania prac domowych z matematyki. Poniżej krótki opis każdego z kalkulatorów wraz z odnośnikiem do dedykowanej strony.

Pierwiastki

Jak obliczyć pierwiastek kwadratowy z danej liczby? Nie jest to łatwe zadanie. Pół biedy, jeżeli wynikiem jest liczba całkowita. Jednak co robić, w przypadku, kiedy mamy do obliczenia skomplikowany pierwiastek? Wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora pierwiastków. Obliczanie pierwiastków jest łatwe.

Potęgi

Potęgowanie wydaje się być łatwe. Jednak są to tylko pozory. Łatwo jest czasem w przypadku, kiedy podnosimy liczbę do potęgi kwadratowej. W każdym przypadku pomoże nasz kalkulator potęg. Tutaj obliczysz dowolną potęgę z dowolnej liczby. Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora potęg. 

Proporcje

Obliczanie proporcji często jest dosyć skomplikowane. Zazwyczaj polega na skonstruowaniu odpowiedniego równania z jedną niewiadomą. Ułamek po jednej stronie równania musi równać się ułamkowi z drugiej strony. Kalkulator proporcji sprawia, że obliczanie proporcji może być znacznie łatwiejsze.

Kalkulator naukowy

W tym portalu znajdziecie kilkadziesiąt różnych kalkulatorów przydatnych w wielu okazjach. Jednak czasem potrzebujemy po prostu zwykłego kalkulatora do wykonywania działań matematycznych. Taki kalkulator znajdziecie na naszej stronie. Nie trzeba już używać osobnego kalkulatora lub smartfona. Wszystko w jednym portalu.

Zamiana ułamków

Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne może przysporzyć nie lada trudności. Szczególnie tak się dzieje w przypadku, kiedy mianownik ułamka jest na przykład liczba nieparzystą. Jednak nasz konwerter ułamków doskonale radzi sobie także z takimi przypadkami. Jest to najlepsze narzędzie do zamiany ułamków zwykłych na dziesiętne.

Twierdzenie Pitagorasa

Twierdzenie Pitagorasa powinniśmy znać na pamięć wszyscy. Jednak problem może pojawiać się w przypadku, kiedy mamy do wzoru podstawić odpowiednie liczby. Nasz kalkulator twierdzenia pitagorasa będzie w takim przypadku nieocenionym narzędziem, które może przyśpieszyć odpowiednie obliczenia. 

Generator liczb losowych

Generator liczb losowych jest skryptem, który potrafi wylosować liczbę spośród wskazanego zbioru ograniczanego liczbą minimalną i maksymalną. Generator może przydać sie miłośnikom gier liczbowych. 

Kalkulator funkcji trygonometrycznych

Kalkulator funkcji trygonometrycznych to skrypt, który oblicza sinus, cosinus, tangens i cotangens dla wybranej przez Użytkownika wartości. Kalkulator przyda się podczas rozwiązywania zadań i nie tylko. 

Kalkulator logarytmu naturalnego

Kalkulator logarytmu naturalnego jest skryptem, który oblicza wartość logarytmy naturalnego dla podanej przez internautę wartości. Kalkulator idealny do pomocy podczas rozwiązywania zadań z matematyki.

Kalkulator średniej arytmetycznej

Kalkulator średniej arytmetycznej pomaga w obliczaniu średniej. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób obliczyć średnią arytmetyczną, to nasz kalkulator średniej jest znakomitym rozwiązaniem.

Kalkulator średniej geometrycznej

Średnia geometryczna nie jest często używana. Jednak warto wiedzieć, jak obliczyć średnią geometryczną. Pomóc może w tym nasz kalkulator średniej geometrycznej, dzięki któremu obliczenie średniej przeprowadzisz szybko i sprawnie.

Kalkulator średniej ważonej

Średnia ważona jest bardzo popularna w edukacji. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak obliczyć średnią ważoną. Jeżeli sposób, w jaki przeprowadzane jest obliczanie średniej ważonej jest Ci obcy, to zajrzyj na tą podstronę. Obliczymy średnią ważoną dla Ciebie!

Kalkulator zwielokrotnienia

Kalkulator zwielokrotnienia to skrypt, który może obliczyć, w jakim czasie dana liczba zostanie zwielokrotniona, przy zastosowaniu danego oprocentowania. Kalkulator adresowany dla wszystkich osób zainteresowanych oszczę

Podziel się!