Geometria

Przedstawiamy zestaw kalkulatorów z kategorii POLA I OBJĘTOŚCI FIGUR. Dzięki nim obliczanie pól, objętości i obwodów różnych figur geometrycznych może być znacznie łatwiejsze. Poniżej krótki opis każdego z kalkulatorów wraz z odnośnikiem do dedykowanej strony.

Kwadrat

Jak obliczyć pole i obwód kwadratu? To pytanie tylko na pozór wydaje się proste. Czynność dodania długości czterech boków jest zazwyczaj jeszcze możliwa do wykonania w pamięci. Z obliczeniem pola może już być problem. Dlatego z pomocą nadciąga nasz kalkulator pola i obwodu kwadratu. Zapraszamy do korzystania.

Prostokąt

Jak się liczy pole prostokąta? Wzór na pole prostokąta jest chyba powszechnie znany. Jednak z wykonaniem odpowiednich obliczeń w pamięci może już nie być łatwo. Nie trzeba jednak załamywać rąk. Nasz kalkulator prostokąta z łatwością policzy pole i obwód prostokąta. Nie trzeba używać już tradycyjnego kalkulatora ani też liczyć w pamięci.  

Trójkąt

Trójkąt jest figurą, której kształt jest znany każdemu. Jednak jak obliczyć pole i obwód trójkąta? Figura ta przecież posiada kilka rodzajów. Pewnym ułatwieniem może być nasz kalkulalator trójkąta. Wystarczy wpisać wszystkie wymagane liczby do formularza i w ciągu ułamka sekundy otrzymamy bez problemu wyniki.

Romb

Jaki jest wzór na pole rombu? Teraz już nie trzeba zadawać sobie takich pytań. Nasz kalkulator pola i obwodu rombu poradzi sobie z łatwością z każdym zadaniem. Po prostu wpisz wszystkie wymagane dane a po chwili otrzymasz bez problemu wymagany wynik. Teraz obliczanie pola i obwodu rombu jest banalnie proste.

Równoległobok

Jak liczy się pole równoległoboku? Mało kto z nas potrafi chyba odpowiedzieć na tak postawione pytanie bez posiłkowania się ściągami. Teraz już nie trzeba uciekać się do podpowiedzi. Skorzystaj z naszego kalkulatora i z łatwością oblicz pole równoległoboku oraz jego obwód. Prawidłowe wyniki otrzymasz w ciągu ułamka sekundy.

Sześcian

Wszyscy wiemy, jak wygląda sześcian. Obliczanie pola, objętości i obwodu sześcianu może być jednak skomplikowanym zadaniem. Obliczanie objętości sześcianu polega na podniesieniu długości jego boku do trzeciej potęgi. Wykonanie tego działania w pamięci może być niewykonalne. Dlatego skorzystaj z zalet, jakie posiada nasz kalkulator.

Prostopadłościan

Skorzystaj z naszego kalkulatora, żeby obliczyć pole i objętość prostopadłościanu. Już nie musisz szukać odpowiednich wzorów ani też wykonywać odpowiednich obliczeń w pamięci. Wystarczy wpisać kilka liczb do naszego formularza i obliczyć pole, obwód i objętość prostopadłościanu szybko i łatwo

Kula

Kula to figura, której kształt wszyscy bardzo dobrze znamy. Jednak z wykonaniem działań mających na celu chociażby obliczenie objętości kuli może być już bardzo duży problem. Dlatego wymyśliliśmy nasz kalkulator kuli. Wpisz odpowiednie dane do formularza i z łatwością oblicz wszystkie potrzebne wyniki. Z naszym kalkulatorem to łatwe.

Walec

Walec jest to figura posiadająca dość charakterystyczny kształt. Jak obliczyć pole walca? Nie jest to łatwe. Bardzo wiele osób nie zna nawet odpowiedniego wzoru. Kolejnym krokiem powinno być podstawienie odpowiednich liczb do wzoru. Dlatego teraz z pomocą przychodzi nasz kalkulator, który będzie dużym ułatwieniem.

Graniastosłup

Jeżeli wpisałeś do wyszukiwarki frazę objętość graniastosłupa kalkulator, to ta strona jest odpowiednią dla Ciebie. Ten kalkulator graniastosłupa obliczy z łatwością pole, obwód oraz objętość graniastosłupa. Wszystko bez konieczności stosowania żadnego wzoru i liczenia w pamięci. Skorzystaj już teraz.

Deltoid

Jak obliczyć pole i obwód deltoidu? Jest trudne, ponieważ nie każdy nawet wie, jak wygląda deltoid. Dlatego, jeżeli obliczanie pola i obwodu deltoidu jest Ci obce, to skorzystaj z naszego kalkulatora deltoidu. Za jego pomocą obliczysz pole i obwód deltoidu bez problemu.

Koło

Koło jest figurą geometryczną, której kształt znany jest każdemu. Jak obliczyć obwód i pole koła? Ułatwi to kalkulator koła, który publikujemy na naszej stronie internetowej. Obliczanie pola i obwody koła jest łatwe.

Ostrosłup

Jak obliczyć pole i objętość ostrosłupa? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to ten kalkulator pola i objętości ostrosłupa jest dla Ciebie. Wystarczy wpisać odpowiednie dane, a pole i objętość obliczone zostaną w mgnieniu oka.

Stożek

Czasami trzeba obliczyć objętość i pole stożka. Może być to trudne, ponieważ stożek jest figurą, której kształt nie jest znany każdemu. Dlatego powstał nasz kalkulator, który objętość i pole stożka jest w stanie szybko wykonać.

Trapez

Trapez to popularna figura geometryczna. Czasem trzeba obliczyć pole i obwód trapezu. Nie wiadomo, w jaki sposób wykonać obliczenia. Dobrze jest wtedy skorzystać z naszego kalkulatora. Obliczanie pola i obwodu jest szybkie i łatwe.

Trójkąt prostokątny

Obwód i pole trójkąta prostokątnego jest przedmiotem tej podstony. Prezentujemy kalkulator, który ułatwi obliczanie pola i obwodu trójkąta prostokątnego. Dlatego chcąc obliczyć pole i obwód trójkąta szkorzystaj z formularza.

Trójkąt równoboczny

Obliczanie pola i obwodu trójkąta równobocznego jest przedmiotem tej podstrony serwisu Ekalkulator.eu Nasz formularz jest w stanie podać odpowiednie wartości pola i obwodu trójkąta równoboczengo bez najmniejszego problemu, po wpisaniu odpowiednich danych.

Trójkąt równoramienny

Trójkąt równoramienny jest figurą geometryczną, której kształt jest znany każdemu. Jednak obliczanie obwodu i pola trójkąta równoramiennego nie należy do łatwych zadań. Dlatego nasz kalkulator jest w stanie pomóc każdemu, kto chce obliczyć pole i obwód.

Podziel się!