Geometria

Przedstawiamy zestaw kalkulatorów z kategorii GEOMETRIA. Dzięki nim obliczanie pól, objętości i obwodów różnych figur geometrycznych może być znacznie łatwiejsze. Poniżej krótki opis każdego z kalkulatorów wraz z odnośnikiem do dedykowanej strony.

Kwadrat

Jak obliczyć pole i obwód kwadratu? To pytanie tylko na pozór wydaje się proste. Czynność dodania długości czterech boków jest zazwyczaj jeszcze możliwa do wykonania w pamięci. Z pomocą nadciąga nasz kalkulator pola i obwodu kwadratu.

Prostokąt

Jak się liczy pole prostokąta? Wzór na pole prostokąta jest chyba powszechnie znany. Jednak z wykonaniem odpowiednich obliczeń w pamięci może już nie być łatwo. Nasz kalkulator prostokąta z łatwością policzy pole i obwód prostokąta.

Trójkąt

Trójkąt jest figurą, której kształt jest znany każdemu. Jednak jak obliczyć pole i obwód trójkąta? Figura ta przecież posiada kilka rodzajów. Pewnym ułatwieniem może być nasz kalkulator trójkąta. Wystarczy wpisać wszystkie wymagane liczby.

Romb

Jaki jest wzór na pole rombu? Teraz już nie trzeba zadawać sobie takich pytań. Nasz kalkulator pola i obwodu rombu poradzi sobie z łatwością z każdym zadaniem. Teraz obliczanie pola i obwodu rombu jest banalnie proste.

Równoległobok

Jak liczy się pole równoległoboku? Teraz już nie trzeba uciekać się do podpowiedzi. Skorzystaj z naszego kalkulatora i z łatwością oblicz pole równoległoboku oraz jego obwód. To jest łatwe zadanie z naszym kalkulatorem.

Sześcian

Obliczanie pola, objętości i obwodu sześcianu może być jednak skomplikowanym zadaniem. Obliczanie objętości sześcianu polega na podniesieniu długości jego boku do trzeciej potęgi. Wykonanie tego działania w pamięci może być trudne.

Prostopadłościan

Skorzystaj z naszego kalkulatora, żeby obliczyć pole i objętość prostopadłościanu. Już nie musisz wykonywać odpowiednich obliczeń w pamięci. Wystarczy wpisać kilka liczb do naszego formularza i obliczyć pole, obwód i objętość prostopadłościanu.

Kula

Kula to figura, której kształt wszyscy bardzo dobrze znamy. Jednak z wykonaniem działań mających na celu chociażby obliczenie objętości kuli może być już bardzo duży problem. Dlatego wymyśliliśmy nasz kalkulator kuli. Wpisz dane i licz.

Walec

Walec jest to figura posiadająca dość charakterystyczny kształt. Jak obliczyć pole walca? Nie jest to łatwe. . Dlatego teraz z pomocą przychodzi nasz kalkulator, który będzie dużym ułatwieniem.

Graniastosłup

Jeżeli wpisałeś do wyszukiwarki frazę objętość graniastosłupa kalkulator, to ta strona jest odpowiednią dla Ciebie. Ten kalkulator graniastosłupa obliczy z łatwością pole, obwód oraz objętość graniastosłupa.

Deltoid

Jak obliczyć pole i obwód deltoidu? Nie każdy nawet wie, jak wygląda deltoid. Dlatego, jeżeli obliczanie pola i obwodu deltoidu jest Ci obce, to skorzystaj z naszego kalkulatora deltoidu. Obliczysz pole i obwód deltoidu bez problemu.

Koło

Koło jest figurą geometryczną, której kształt znany jest każdemu. Jak obliczyć obwód i pole koła? Ułatwi to kalkulator koła, który publikujemy na naszej stronie internetowej. Obliczanie pola i obwody koła jest łatwe i nie sprawi kłopotu z kalkulatorem

Ostrosłup

Jak obliczyć pole i objętość ostrosłupa? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to ten kalkulator pola i objętości ostrosłupa jest dla Ciebie. Wystarczy wpisać odpowiednie dane, a pole i objętość obliczone zostaną w mgnieniu oka.

Stożek

Czasami trzeba obliczyć objętość i pole stożka. Może być to trudne, ponieważ stożek jest figurą, której kształt nie jest znany każdemu. Dlatego powstał nasz kalkulator, który objętość i pole stożka jest w stanie szybko wykonać.

Trapez

Trapez to popularna figura geometryczna. Czasem trzeba obliczyć pole i obwód trapezu. Nie wiadomo, w jaki sposób wykonać obliczenia. Dobrze jest wtedy skorzystać z naszego kalkulatora. Obliczanie pola i obwodu jest szybkie i łatwe.

Trójkąt prostokątny

Obwód i pole trójkąta prostokątnego jest przedmiotem tej podstrony. Prezentujemy kalkulator, który ułatwi obliczanie pola i obwodu trójkąta prostokątnego. Dlatego chcąc obliczyć pole i obwód trójkąta skorzystaj z formularza.

Trójkąt równoboczny

Obliczanie pola i obwodu trójkąta równobocznego jest przedmiotem tej podstrony serwisu Ekalkulator.eu Nasz formularz jest w stanie podać odpowiednie wartości pola i obwodu trójkąta równobocznego bez najmniejszego problemu.

Trójkąt równoramienny

Trójkąt równoramienny jest figurą geometryczną, której kształt jest znany każdemu. Jednak obliczanie obwodu i pola trójkąta równoramiennego nie należy do łatwych zadań. Dlatego nasz kalkulator jest w stanie pomóc w obliczeniu pola i obwodu.