Wzrost o procent

WSKAZÓWKA: Wypełnij pola PIERWSZA LICZBA oraz DRUGA LICZBA i wciśnij przycisk OBLICZ. Druga liczba powinna być większa od pierwszej. Pozostałe pola zostaną uzupełnione automatycznie.

Pierwsza liczba


Druga liczba


Wynik:

%


Obliczanie procentów na kalkulatorze wydaje się rzeczą banalnie prostą. Jednak często nie wiadomo, w jaki sposób się do tego zabrać. Inne działalnie musimy wykonać w przypadku, kiedy chcemy odjąć lub dodać procent, a inne wtedy, gdy chcemy obliczyć wzrost procentowy jednej wielkości w stosunku do drugiej. Taki przypadek może zdarzyć się na przykład wtedy, gdy chcemy porównać nasze wynagrodzenie po podwyżce do tego przed podwyżką. Zasada jest jednak prosta. Aby obliczyć wzrost procentowy należy wykonać działanie.

((większa liczba / mniejsza liczba)*100) – 100

Sprawdźmy to równanie na przykładzie.

ZADANIE

Wynagrodzenie przed podwyżką wynosiło 3000. Po podwyżce wynosić będzie 3450. Ile wynosić będzie procent podwyżki?

Podwyżka będzie wynosić 15%

Przy obliczaniu wzrostu procentowego znakomicie sprawdza się nasz kalkulator procentowy. Jak obliczyć procent na kalkulatorze? To bardzo proste. Wystarczy w odpowiednie pola wpisać mniejszą i większą liczbę. Po wciśnięciu przycisku nasz kalkulator procentowy wyświetli rozwiązanie. Jak już wcześniej wspomniano, obliczanie procentów niejedno ma imię. Dlatego, jeżeli szukasz innego kalkulatora procentowego to skorzystaj z naszej bogatej oferty.

Podziel się!