WSKAZÓWKA: Wypełnij pola LICZBA A oraz LICZBA B i wciśnij przycisk OBLICZ Wartość znajdująca się w polu LICZBA B powinna być większa, niż wartość z pola LICZBA A

Kalkulator procentowy

Liczba A


Liczba B


Wynik (%):
Kalkulator procentowy- jak działa?

Często musimy obliczyć jakiś procent. Nie jest łatwo to zrobić w przypadku, gdy nie dysponujemy kalkulatorem. Często nawet kalkulator nie dostarczy nam pomocy, gdyż nie posiada funkcjonalności obliczania procentów. Co wtedy robić? Gdy nie wiemy, jakim procentem liczby a jest liczba b, to wystarczy skorzystać z powyższego skryptu. Ten kalkulator procentowy z łatwością obliczy jakim procentem liczby a jest liczba b. Jest to przydatne, gdy na przykład chcemy obliczyć jakim procentem z całości jest dana wartość. Wartością odnoszącą się do całości będzie w takim przypadku w tym równaniu liczba B. Obliczenia wykonywane są według poniższego wzoru.

 

\(WYNIK = \frac{A}{B} * 100\)

Obliczanie procentu – przykład

Klasa liczy 30 uczniów. 12 z nich to chłopcy. Ile % klasy stanowią chłopcy?

Podstawiamy:

a = 12

b = 30

\(WYNIK = \frac{12}{30} * 100 = 40\%\)

ODPOWIEDŹ

Chłopcy stanowią 40% klasy.

Ten kalkulator należy do kategorii kalkulatory procentowe. Możesz wrócić do strony kategorii. Możesz również skorzystać z przejścia do strony głównej portalu.

Oceń kalkulator teraz!

Ocena: 5.00/5. Na podstawie 4 głosów
Proszę czekać....
Podziel się!

Jeden komentarz

  1. Kalkulator jest super! Jedyne, co można by udoskonalić, to rozdzielić przyciski oblicz i kasuj. Było by bardziej przejrzyście. Ale to taki pikuś.

    Oceń kalkulator teraz!

    Ocena: 5.00/5. Na podstawie 1 głosu
    Proszę czekać....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *