Potęgi

WSKAZÓWKA: Podaj podstawę potęgi, jej wykładnik i wciśnij przycisk OBLICZ

Kalkulator potęg

Podstawa potęgi


Wykładnik potęgi


Wynik:

Oceń kalkulator potęgi:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 3,67 out of 5)

Obliczanie potęgi – na czym polega?

Można napisać, że jest to działanie matematyczne, które polega na mnożeniu danej liczby przez siebie. Zapis, który wyraża potęgę składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest podstawa potęgi. Jest to liczba, którą będziemy mnożyć przez siebie. Drugim elementem jest wykładnik potęgi. Określa on liczbę czynników w mnożeniu. Jest on zapisywany po prawej stronie podstawy potęgi, w indeksie górnym. Podstawowy wzór na obliczanie potęgi wygląda następująco:

Kalkulator potęgi

a – podstawa potęgi

n – wykładnik potęgi

Spójrzmy na poniższe przykłady.

 

 

Kalkulator potęg – jak działa?

Na stronie zamieszczamy kalkulator potęg. Jak podnieść liczbę do potęgi? W czasach przed wynalezieniem internetu było to trudne Dziś na szczęście jest znacznie łatwiej. Wystarczy nasz kalkulator potęg. Na czym to polega? Jest to bardzo proste. Wpisujesz podstawę potęgi oraz jej wykładnik. W oknie poniżej wyświetli się wartość potęgi z podanej liczba, która będzie odpowiedzią na zadane przez Ciebie pytanie. 

Ten kalkulator należy do kategorii matematyka. Możesz wrócić do strony kategorii lub też skorzystać z wyszukiwarki kalkulatorów, która znajduje się na stronie głównej.

Podziel się!