Przelicznik jednostek długości

Podziel się!

WSKAZÓWKA: Wypełnij TYLKO JEDNO POLE i wciśnij przycisk OBLICZ. Pozostałe pola zostaną uzupełnione automatycznie.

Przelicznik jednostek długości

milimetr:

centymetr:

decymetr:

metr:

kilometr:

cal:

stopa:

jard:

mila:

mila morska:


Oceń kalkulator jednostek długości:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Jednostki długości

Podstawową jednostką długości, która występuje w układzie SI jest metr (m). Popularną wielokrotnością tej jednostki jest kilometr (km), który odpowiada 1000 m. Do określania odległości w skali astronomicznej stosuje się inne jednostki pozaukładowe, np. rok świetlny (w przybliżeniu 9,5 biliona km). Inne popularnejednostki długości to cal, stopa i jard.

Konwerter jednostek długości – jak to działa?

Przedstawiamy na tej stronie przelicznik jednostek długości. Często trzeba przeliczyć jednostki długości. Zazwyczaj nie wiadomo jak przeliczyć na przykład kilometry na decymetry albo na przykład metry na milimetry. Wtedy z pomocą przychodzi nasz konwerter jednostek długości. Korzystanie z niego jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić tylko jedno pole. Pozostałe zostaną uzupełnione automatycznie po wciśnięciu przycisku „Oblicz”. Od teraz przeliczanie jednostek długości nie powinno być dla nikogo problemem.

Przelicznik jednostek długości

Ten przelicznik jednostek długości pozwala na przeliczanie jednostek długości między innymi w następujących konfiguracjach.

Konwerter jednostek długości – najważniejsze przeliczniki

1 cal to:

1 milimetr to:

1 centymetr to:

1 decymetr to:

1 metr to:

1 kilometr to:

Ten kalkulator należy do kategorii przelicznik jednostek. Możesz wrócić do strony kategorii lub też skorzystać z wyszukiwarki kalkulatorów, która znajduje się na stronie głównej.