Kalkulator wzorów skróconego mnożenia

Wypełnij pola a i b oraz naciśnij przycisk OBLICZ

Kalkulator wzorów skróconego mnożenia

a


b


Wynik:

(a+b)2=

(a-b)2=

a2-b2=

a3-b3=

a3+b3=

(a+b)3=

(a-b)3=

Oceń kalkulator wzorów skróconego mnożenia:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (55 votes, average: 2,18 out of 5)

 

Wzory skróconego mnożenia

Stosowanie wzorów skróconego mnożenia pozwala na szybsze wykonywanie obliczeń. Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej wykorzystywanych wzorów skróconego mnożenia.

Kalkulator wzorów skróconego mnożenia – jak działa?

Kalkulator wzorów skróconego mnożenia jest kolejnym kalkulatorem zamieszczonym w kategorii matematyka. Wzory skróconego mnożenia to temat, z którym możemy spotkać się w szkole na lekcjach matematyki. Obliczanie działań za pomocą wzorów skróconego mnożenia tylko pozornie ułatwia obliczenia. W praktyce musimy wykonać kilka kolejnych działań. Warto wyrobić w sobie umiejętność wykonywania tego typu obliczeń w pamięci. Jednak w przypadku, kiedy chcemy sprawdzić wyniki naszych obliczeń, to kalkulator wzorów skróconego mnożenia okaże się nieocenioną pomocą. Wystarczy wpisać dane dotyczące parametrów „a” i „b” oraz wcisnąć przycisk „oblicz”. Wyniki poszczególnych działań zostaną wyświetlone obok.

Ten kalkulator należy do kategorii matematyka. Możesz wrócić do strony kategorii lub też skorzystać z wyszukiwarki kalkulatorów, która znajduje się na stronie głównej.

Podziel się!