Kalkulator kosztów paliwa

WSKAZÓWKA: Wypełnij pola PODAJ ŚREDNIE SPALANIE, PODAJ CENĘ PALIWA oraz PODAJ DYSTANSi wciśnij przycisk OBLICZ

Kalkulator kosztów paliwa

Podaj średnie spalanie (l/100km):

Podaj cenę paliwa (zł/l):

Podaj dystans (km):

Wynik (zł):
Oceń kalkulator kosztów paliwa:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)

KALKULATOR KOSZTÓW PALIWA – APLIKACJA NA TELEFONY Z ANDROIDEM JUŻ DOSTĘPNA OTWÓRZ W GOOGLE PLAY

 

Obliczanie kosztu paliwa – jak działa?

Przedstawiamy kalkulator kosztów paliwa. Kalkulator ten należy do kategorii motoryzacja. Użytkowanie samochodu wiąże się z ponoszeniem kosztów. Największym z nich jest oczywiście paliwo. Jeżeli często zadajesz sobie pytanie „Jaki jest koszt paliwa w moim samochodzie” i nie wiesz ile kosztuje paliwo, które spala Twój samochód to mamy urządzenie dla Ciebie. Ten Kalkulator kosztów paliwa z łatwością dostarczy Tobie takich informacji. Nie wiesz, jak obliczyć koszt paliwa? To proste. Wystarczy do powyższych pól wpisać średnie spalanie Twojego auta, aktualną cenę paliwa oraz dystans jaki planujesz przejechać. Jak liczymy koszt zużytego paliwa? Wbrew pozorom nie ma w tym nic trudnego. Wyliczenia przeprowadzane są według poniższego wzoru.

KOSZT PALIWA = (DYSTANS / 100) * CENA PALIWA * ŚREDNIE SPALANIE

 

 

Obliczanie kosztu paliwa – wzór

Średnie spalanie samochodu to 6 litrów / 100 km. Aktualna cena benzyny to 4 złote / litr. Jaki będzie orientacyjny koszt paliwa zużytego do przejechania dystansu 30 km ?

ROZWIĄZANIE

ODPOWIEDŹ

Orientacyjny koszt przejechania 30 km wynosi 7,20 złotych.

 

Ten kalkulator należy do kategorii motoryzacja. Możesz wrócić do strony kategorii lub też skorzystać z wyszukiwarki kalkulatorów, która znajduje się na stronie głównej.

Podziel się!